2010. szeptember 3. péntek
Hilda
 Privátbankáron  Google-n
Híreink
Hozzászólások
Olvasóink tippje
Ajánló
14 millió forint a bölcsőtől a diplomáig

A Generali kutatása szerint gyermeknevelés során az első egy évet követően a legnagyobb anyagi terhet sok szülő számára a gyermekek iskoláztatása jelenti (x)

Tipp
Diákhitel: igyekezni kell az első utaláshoz
Ha a hallgató már a félév első utalásakor szeretne pénzt kapni, akkor legkésőbb szeptember 15-éig le kell adnia hiteligénylését
Tanácsadó
Iskolakezdés: vége az adómentes becsöngetésnek
Idén már az iskolakezdési támogatást is 25 százalékos teher sújtja. Mire figyeljünk, ha ilyen juttatást adunk, vagy kapunk?
Hírlevél feliratkozás
Név:
E-mail:
Pénzügyi állásajánlatok
Tax Expert
ProfiPower - Finance / Legal / HR / FreshGrad
Ügyfélkezelő asszisztens
AON Magyarország Kft.
Credit & Collection Specialist - English + Dutch
Adecco Kft.
További állásajánlatok
Pénzügyi állásajánlatok
CV Online
Szavazás
Egekben a svájci frank - ön újratárgyalta a bankkal a hitelét?
Igen, és így tudom fizetni
Igen, de így sem bírkózom meg a törlesztővel
Szerettem volna, de nem lehetett
Nem

Jövőkép nélkül nincs fejlődés

2010. február 8. 09:35
A cikkben szereplő információkat utoljára 2010. február 8. 09:35-kor frissítettük.
Kérjük, vegye figyelembe, hogy a leírtak időközben elavulhattak!

Magyarországnak jelenleg nincs az egész országra kiterjedő fejlesztéspolitikája - mondta az MTI-nek Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnöke, aki jelenleg a Gazdasági és Szociális Tanács soros elnöke is.
A Gazdasági és Szociális Tanács szerdán tűzi napirendjére a magyar fejlesztéspolitika alapkérdéseiről készült tanulmány megvitatását. Parragh László szerint a köztudat jelenleg a fejlesztéspolitikát az európai uniós források elköltésével azonosítja, holott ennél többnek kellene lennie, a nemzeti erőforrások meghatározott célok mentén történő felhasználása is ide tartozna.
   
A MKIK elnöke megismételte korábbi álláspontját, hogy az ország fejlődéséhez szükség van jövőképre, ezek mentén prioritásokra, célokra, amelyekhez hozzá kell rendelni az európai uniós, illetve a nemzeti erőforrásokat, mindezt összehangoltan.

Jelenleg nincs nemzeti erőforrás a fejlesztésre, az erre a célra fordítható költségvetési források az uniós fejlesztésekhez szükséges önerő előteremtésében kimerülnek, vagy még ahhoz is kevesek - mondta Parragh László.
   
Ön szerint mely pártok jutnak be a Parlamentbe? Szavazzon! >>
A GSZT soros elnöke úgy véli: az európai uniós források felhasználásának jelenlegi gyakorlata is hibás logika mentén történik. Magyarország felzárkózó országként a fejlett országokra jellemző logikával használja fel az uniós forrásokat. Példaként említette, egyre több visszajelzés érkezik hozzájuk, hogy az uniós forrásokból megvalósuló beruházások fenntartása több éven keresztül egyre nagyobb gondot jelent, ugyanis a fejlesztés indításakor nem számoltak a fenntartás költségeivel.
   
Az elnök szerint az európai uniós forrásokat át kellene csoportosítani a valódi gazdaságfejlesztés javára. Jelenleg ugyanis még a gazdaságfejlesztésre szánt kevés uniós forrás egyharmada is közhasznú társaságokhoz megy, ez pedig nem a szolgálja a versenyképességet. Ezen túlmenően a meglévő források felhasználása is drága, nincs köztük célszerűségi összhang. Továbbá a drágán működtetett intézményrendszert is radikálisan át kellene alakítani. Magyarországnak az lett volna az érdeke az európai uniós források felhasználása során, ha a gazdaság versenyképességét erősíti vele, hogy közelebb kerüljön az ország az európai uniós fejlettség színvonalához, és ez idáig nem valósult meg - tette hozzá Parragh László.

Tiltott közbeszerzés: elúsznak a milliárdok
A Bajnai-kormány utolsó dobásai
Zsákutca: a pangás után újabb válság jön?

MTI


Hozzászólások

Válasz erre a bejegyzésre:
Mégsem erre válaszolok
Név:
Hozzászólás:
Az ábrán látható karakterek: 
4 hozzászólás, megjelenítése:

1ember

2010. február 9. 07:07 · 4 · válasz
Van jövőkép !! ez nemigaz hogy nincs !! úgyhívják hogy Bokros Lajos.csak és kizárólag szigorú következetes gazdasági reformok sorozata hozhat jólétet Magyarország számára !!! ezt jelenleg csak ő tudja megcsinálni !! neki vannak működő kész tervei ehez !! elkell dönteni hogy akarjuk a kivezető utat vagy nemakarjuk !!

mszp-fan

2010. február 8. 18:07 · 3 · válasz
"a fejlesztés indításakor nem számoltak a fenntartás költségeivel"
És tessék már mondani, ezek a "szakemberek" hol végezték az iskoláikat? Ezek szakemberek voltak egyáltalán, vagy csak a zsebüket tömő csókos haverok, akiknek fogalmuk sem volt arról a területről, ahová a pártjuk delegálta őket? Vagy szándékosan csinálták, az ilyen-olyan érdekeknek megfelelően, hogy még csak véletlenül se legyen működőképes valami? A válasz szabadon választott...
És a legfőbb probléma ott van, hogy már senki nem hisz senkinek: az elmúlt 8 év megtette a jótékony hatását minden téren.

icipici

2010. február 8. 16:01 · 2 · válasz
„…….megismételte korábbi álláspontját, hogy az ország fejlődéséhez szükség van jövőképre, ezek mentén prioritásokra, célokra, …….”

** De legalább egy konkrét célt pl.: nemzetgazdasági ágazatot megjelölt volna!

Ezért a „bölcs megállapításért” kár volt az adóforintunkból ennyit tanulni.
Ezt MI is tudjuk, de ezeket a célokat bölcs és befolyással bíró embereknek kellene meghatározni.

forint

2010. február 8. 10:47 · 1 · válasz
Ha a most versengő CSAPATOK között van olyan, akinek van elképzelése a fenti helyzet megoldására és az ígéretét be is tudja tartani: arra bármikor leadom a voksom.
Az sem lenne baj, ha végre összefognának és együtt haladnának a jó cél felé!!!
Hitelkereső
Forrás: GFT
2010-09-03 11:11:51
BUX 22814 -0.19%
MOL 21400 +0.47%
MTELEKOM 681 -0.44%
OTP 4850 -0.61%
RICHTER 47600 -0.48%
Csatlakozz a Privátbankárhoz Facebookon!
Kövess minket Twitteren!
m.privatbankar.hu
Időjárás
18°C
Budapest
  • Budapest
  • Békéscsaba
  • Debrecen
  • Eger
  • Győr
  • Kaposvár
  • Kecskemét
  • Miskolc
  • Nagykanizsa
  • Nyíregyháza
  • Pécs
  • Salgótarján
  • Sopron
  • Szeged
  • Szekszárd
  • Székesfehérvár
  • Szolnok
  • Szombathely
  • Tatabánya
  • Veszprém
  • Zalaegerszeg
közepesen felhős
Péntek 10°C 22°C
Szombat 9°C 23°C
Vasárnap 10°C 21°C
Hétfő 8°C 20°C
Kedd 9°C 20°C
Szerda 12°C 24°C
  1. HSBC GIF Thai Equity EC*
  2. CS SICAV One (Lux) Equity Global Property R EUR
  3. Aberdeen Global Asian Smaller Companies A2*
  4. ESPA Stock Europe-Property (VT)**
(aktuális hozamgörbe:
piros vonal)
Emellett szeretném megjeleníteni:

RSS
Ügyeletes szerkesztő: