Privátbankár.hu - Pénzügyekről mindenkinek
2010. március 15. hétfő
Kristóf
  • Főoldal
  • Voks 2010
  • Hírcentrum
  • Befektetés/deviza
  • Adó
  • Nyugdíj
  • Bank
  • Hitel
  • Biztosítás
  • Ingatlan
  • Vállalat
  • Techtud
  • Kosaras
  • Egészség
  • Privátbankár.hu regisztráció
  • Privátbankár.hu könyváruház
  • Privátbankár.hu tanácsadó
Privátbankár.hu keresés
 Privátbankáron  Google-n
Híreink
Hozzászólások
Olvasóink tippje
Tudomány
Telekom
Pénzügyi állásajánlatok
English / German / Swedish AP / GL Accountants
Randstad Hungary Kft.
Főkönyvelő
TESK Tanácsadó Kft.
EMEA Accountant
ProfiPower-Business Service
További állásajánlatok
Gazdasági állásajánlatok
CV Online

Robbantott az Apple: bemutatták az iPadet!

2010. január 28. 07:07:00

Hagyományos billentyűzet nélkül, érintőképernyővel működik az Apple óriási várakozás övezte tábla-PC-je, amelyet iPad néven mutatott be szerdán San Franciscóban Steve Jobs cégfőnök. 500 dollárnál kezdődik majd a kütyü ára, két hónapon belül a boltokba kerül az olcsóbb változat

Az új számítástechnikai kütyü valahol félúton helyezkedik el az okostelefon és a hordozható számítógép között; hasonlít az iPhone-ra, de nagyobb annál, viszont kisebb egy laptopnál. Az 1,25 centiméter vastag és 680 grammos eszköz 9,7 colos, azaz 24,6 centiméter átmérőjű érintőképernyővel rendelkezik.

Nem tartalmaz mozgó alkatrészt, merevlemez helyett 16, 32, vagy 64 gigabájtos SSD háttértárral kínálják. A beépített akkumulátor üzemideje 10 óra, a kommunikációról Wi-fi és Bluetooth-kapcsolat gondoskodik.

Beépített hangszóróval és mikrofonnal érkezik, továbbá beépített gyorsulásmérővel, illetve iránytűvel is felszerelték. Az iPad képes a jelenlegi iPhone-alkalmazások futtatására, azonban nem tartalmaz kamerát, amit a rajongók az eszköz legnagyobb hiányosságának tartanak.

Az elnök-vezérigazgató szerint az új táblapécéjükkel könnyebb elektronikus könyvet olvasni, videojátékot játszani vagy videót nézni, mint az okostelefonokkal, vagy akár a laptopokkal. Éppen ezért létrehozták az iPad-ra szabott elektronikus könyvtárat, az iBook Store online áruházat, amely Steve Jobs szerint az Amazon Kindle áruházának úttörő munkájára épülve, de annál egy kicsit többet kínál.

Az iPad 3G nélküli Wifi-s változata 60 napon belül lesz elérhető világszerte. Az Egyesült Államokban háttértártól függően 499-699 dolláros áron kerül forgalomba. A mobilhálozatokkal is összekapcsolható 3G-s változat 64 gigabájtos SSD-tárral egy hónappal később, és drágábban, 829 dolláros áron kerül majd a boltokba.

Nexus One: megjelent a Google-mobil  
Környezetbarát mini-laptopokkal rukkolt elő a Sony  
Virágzik a bankkártya-biznisz - ha hagyják 
Egyre többen tévéznek digitálisan 
E-ismeretek nélkül be se lépjünk a munkaerőpiacra  
Tavaly rákattantunk a mobilnetre 
Az iPhone térdre kényszerítette az egész piacot 

MTI

Rovatainkból

Hozzászólások

Válasz erre a bejegyzésre:
Mégsem erre válaszolok
Név:
Hozzászólás:
Az ábrán látható karakterek: 
2010-03-12 16:36:05
BUX 23210 +1.52%
MOL 19850 +1.53%
MTELEKOM 725 +0.97%
OTP 6349 +2.40%
RICHTER 42400 +0.95%
Ügyeletes szerkesztő: