A Generali kutatása szerint gyermeknevelés során az első egy évet követően a legnagyobb anyagi terhet sok szülő számára a gyermekek iskoláztatása jelenti (x)
A cikkben szereplő információkat utoljára 2009. május 21. 06:25-kor frissítettük. Kérjük, vegye figyelembe, hogy a leírtak időközben elavulhattak!
A válság kkv szektorra gyakorolt hatásait legelőbb a krízis epicentrumában lévő amerikai kis- és közepes vállalkozások tapasztalták meg. Wolf Gábor kkv marketing szakértő Washingtonban gyűjtött tapasztalatokat a válság kis- és közepes vállalkozásokat érő hatásokról. Az ott látott sikeres válságkezelő stratégiák segíthetnek a hazai kis- és közepes vállalkozásoknak is a megfelelő válaszok megtalálásában.
A válság hatásainak kivédésére két terület erősítésében látják a megoldást tengeren túli kisvállalatok: 1) az ügyfélszolgálat megerősítésében - amellyel megvédhetik a nehezen megszerzett ügyfélbázisukat az olcsó konkurensek támadása elől; 2) az új termékek és szolgáltatások fejlesztésének és bevezetésének felgyorsításával - hogy fenntartsák a piac érdeklődését és új piacokat hódíthassanak meg - számolt be tapasztalatairól Wolf Gábor, a Marketing Commando vezető tanácsadója.
Hozzátette, hogy amerikai vezető kkv marketing szakértők beszámolója szerint, a válság leginkább azokat a kis- és közepes céget fenyegeti, amelyek korábban nem alkalmaztak marketing eszközöket és nem építettek vevőlistát, amivel hatékonyan és költségkímélő módon kommunikálhatnak a vevőikkel. Az amerikai tapasztalatok rámutatnak, hogy nem feltétlenül a legerősebb cég marad fenn, hanem amelyik gyorsabban képes alkalmazkodni a megváltozott körülményekhez.
Egyetértek teljes mértékben előző hozzászólóval. Az amerikai Customer Service-t, ügyfélszolgálatnak fordítjuk, csak mi Magyarok egy sokkal jobban leegyszerűsített dolgot értünk mögötte. (Sajnos).
üdv,
Zoli
www.webvideomuhely.hu
Annyit tennék hozzá, hogy az angol nyelvben "customer service"-nek nevezett valami az, amit erősíteni kell és érdemes a meglévő vevők megtartása érdekében, és ez SOKKAL többet jelent, mint az, amit a magyar fordításban megjelenő "ügyfélszolgálat" hallatán a legtöbb ember gondol. A teljes ügyfélkiszolgálásról van szó (ami valahol az első reklámüzenettel történő találkozással kezdődik, aztán folytatódik az érdeklődéssel, az alkuval, a vásárlással, a felhasználással, a számlázással, a reklamációkezeléssel, szervizzel és a terméktámogatással...)